Lateksiniai čiužiniai - komforto ir poilsio garantas

2022/10/25 0 Komentarai

Kokia lateksinių čiužinių sudėtis užtikrina gerą miegą?

Čiužinių pramonėje naudojama guma su sintetiniais, natūraliais arba maišytais priedais. Pagal natūralumą lateksiniai čiužiniai skirstomi į natūralius (100%) ir sintetinius (0%). Pats lateksas išgaunamas vulkanizacijos proceso metu. Kaip tai vyksta? Į plieninę formą pilamas latekso mišinys, kuris tą pačią akimirką turi būti įkaitinamas. Plieninėje formoje esančios įkaitintos vinys palieka mažas skylutes čiužinyje. Taip susidaro porėtasis lateksas.

 

Natūralaus latekso gamybos procesai

Natūraliu lateksinius čiužiniu laikomi tie gaminiai, kuriems išgauti naudojami natūralūs polimerai ir juose nėra sintetinių priemaišų. Vulkanizacijos proceso metu įmaišoma apie 5% specialių vulkanizacijos priemonių (sieros ir druskos). Taip išgaunama pakankama konsistencija, kad įvyktų cheminė reakcija, kurios rezultatas - natūralus lateksas. Natūralūs lateksiniai čiužiniai savo sudėtyje turi 100 % natūralaus polimero, o pridėtinės vulkanizacijos priemaišos negali viršyti 5 %.

 

Taškinis elastingumas

Natūralus lateksas, dar kitaip žinomas kaip natūralus kaučiukas yra žymiai elastingesnis už sintetinį. Taškinis elastingumas - tai esminis komfortabilaus miego faktorius. Priklausomai nuo čiužinio kietumo laipsnio gali svyruoti ir latekso tankis (70 ir 90 kg/m3). Kuo tankis didesnis, tuo čiužinys sunkesnis.

 

Natūralaus latekso įvertinimas

Specialios įstaigos vertina natūralaus latekso kokybę. QUL - didžiausia čiužinių gamintojų sąjunga yra nustačiusi tam tikrus kokybės kriterijus ir standartus. Ši sąjunga tikrina čiužinių sudėtį ir tik po patikros suteikia kokybės pažymėjimą. Öko-Tex - nepriklausomos institucijos, tikrina ar lateksiniai čiužiniai savo sudėtyje neturi kenksmingų medžiagų. Šiandien čiužinių pramonėje naudojamas tik grynas anglies dioksidas, kadangi anglies ir fluoro vandenilio priemaišos kenkia ozono sluoksniui ir yra draudžiamos čiužinių pramonėje. Gaminant čiužinius iš šaltų putų, garintuvo nereikia - gamybos proceso metu putojimas sąveikauja su vandeniliu. Europos Sąjungos ribose tik nedidelė dalis čiužinių gamintojų naudoja PUR putas.

 

Papildoma sudėtis ir papildomos saugumo priemonės

Pagal Ökotex standartus, čiužinių putose esančios ugniai atsparios medžiagos, neužtikrina 100% saugumo. Taigi čiužinys gali užsidegti prie >400º temperatūros. Norėdami sumažini gaisro riziką, vaikų kambaryje naudokite ugniai atsparius užvalkalus. Jie ilgai neužsidega net ir naudojant dujų degiklį.

 

Kodėl verta rinktis?

·        Idealiai prisitaiko prie jūsų kūno linijų ir prisitaiko, kai miegodami vartotės.

·        Visiškai pralaidus orui.

·        Taškinis elastingumas – idealus.

·        Keičiant pozas čiužinys spyruokliuoja ir išlaiko stuburą tinkamoje padėtyje.

·        Jei lateksiniai čiužiniai tinkamai prižiūrimi, neatsiranda dulkių erkučių.

·        Tokius čiužinius lengva transportuoti.

·        Jie pasižymi ilgaamžiškumu (jei čiužinio tankis yra tinkamas).

 

Kodėl abejojama?

·        Išlieka gaisro rizika, jei nenaudosite papildomų apsaugos priemonių.

·        Cheminių procesų metu susidaręs nemalonus kvapas išlieka kurį laiką, o visiškai išnyksta tik po kelių savaičių.

Palikite komentarą